zoeken

Huis den Herd

binnen buiten, beneden boven, in één ruimtelijk concept

GROUP A, in combinatie met ABT en Fabrique, is door de gemeente Bladel en Den Herd geselecteerd voor het ontwerpen van de renovatie en herbestemming van het voormalige Rabobankgebouw aan de Markt. Op deze centrale plek komt het nieuwe gemeenschapshuis voor Den Herd met een mix aan functies en voorzieningen. De ontwerpvisie is uitverkoren door het college van burgemeester en wethouders na een selectieprocedure in twee rondes.

Meer Minder

Cruciaal in het plan is de ‘connector’: een publieke route en ruimtelijke ervaring die de gewenste interne en externe verbinding met de Markt stimuleert. ‘Gebruikers en bezoekers komen elkaar tegen in de ‘connector’, dit draagt bij aan ontmoeting, interactie, dynamiek, sociale veiligheid en een sterk collectief gevoel; eigenschappen van een succesvol stedelijk ontmoetingspunt.’ (uit de ontwerpvisie).

In de ontwerpvisie zorgt het ‘openen’ van de plint voor een logische verbinding naar de Markt en het centrum, waarbij de publieke en open sfeer verticaal het gebouw in wordt doorgetrokken. De nieuwe, opvallende gevel markeert de entree en dient als beeldmerk voor het nieuwe Den Herd 3.0. Deze gevel opent zich naar de Markt als een etalage; zodat bewoners en bezoekers van Bladel zien wat zich binnen afspeelt.

De komende periode zal de ontwerpvisie samen met de gemeente en de gebruikers van Den Herd, de Seniorenvereniging Bladel en dagopvang De Goei Plak, verder uitgewerkt worden tot een definitief programma van eisen. Later volgt overleg met andere -potentiële- gebruikers die van waarde kunnen zijn voor de gemeenschapshuisfunctie. De gemeente en Den Herd hopen het ontwerpproces voor de zomer van 2021 te hebben afgerond waarna met de aanbesteding van de bouw kan worden begonnen. Begin 2022 staat de start van de verbouwing gepland.

Feiten

Opdrachtgever

Gemeente Bladel / Den Herd

Opgave

Renovatie, transformatie en nieuwbouw

Locatie

Markt, Bladel

Omvang

8.411 m2

Functie

Gemeenschapshuis

Start ontwerp

september 2020

Start bouw

Gepland begin 2022

Oplevering

Gepland eind 2022

In samenwerking met

ABT, Velp en Fabrique, Amsterdam
Meer feiten Minder feiten

De makers van dit project

Maarten van Bremen
Maarten van Bremen
maarten@groupa.nl

Architect | Partner

Lolke Ket
Lolke Ket
lolke@groupa.nl

Architect | Projectleider

Sophie Dogterom
Sophie Dogterom
sophie@groupa.nl

Ontwerper

Sebastian Bok
Sebastian Bok
sebastian@groupa.nl

Architect

Dennis Berger
Dennis Berger
dennis@groupa.nl

Architect

Federica Padovani
Federica Padovani
federica@groupa.nl

Stedenbouwkundige

Laura Onnis
Laura Onnis
laura@groupa.nl

Architect en visual artist

Brigitte van der Tuin
Brigitte van der Tuin
brigitte@groupa.nl

Interieur architect

Raymond Leentvaar
Raymond Leentvaar
raymond@groupa.nl

Interieur architect

Perry Klootwijk
Perry Klootwijk
perry@groupa.nl

Architect | Projectleider

Boyuan Shi
no-profile-image
Externe betrokkenen
Loading...