zoeken

MegaStores

verbeteren verblijfskwaliteit

De MegaStores, gelegen in de Haagse Laakhaven dicht bij Holland Spoor, kent momenteel veel leegstand en de bereikbaarheid en herkenbaarheid is gebrekkig. Om de toegankelijkheid en verblijfskwaliteit te verbeteren heeft HS Retail in 2016 besloten het centrum grondig aan te passen en uit te breiden. Een nieuwe entree aan het Van der Kunplein en een nieuwe hoofdentree aan het Leeghwaterplein zorgen voor meer zichtbaarheid. De bestaande hoofdentree aan de Waldorpstraat wordt vernieuwd en beter herkenbaar. Haaks op het Leeghwaterplein, vanaf dakniveau, komt een woontoren met 160 woningen van circa 75 m2.

Meer Minder

GROUP A is verantwoordelijk voor zowel het ontwerp van de herinrichting van het district-centrum als voor de nieuwbouw van de aangrenzende woontoren én de nieuwe hoofdentree. De (her)inrichting van het Leeghwaterplein en Van der Kunplein inclusief parkeren zijn ook onderdeel van deze fantastische opgave en geeft GROUP A de kans integraal op alle schaalniveaus te opereren.

De nieuwe stadsentree naar Laakhaven is gecreëerd door de ontwikkeling van het hoekkavel Leeghwaterplein / Van der Kunstraat en draagt bij aan de nieuwe uitstraling van de MegaStores. Deze hoofdentree sluit aan op het winkel- en ontspanningsaanbod in de nieuwbouw, met horeca en retail op de onderste verdiepingen en leisure – zoals Jump XL en een Kids eiland speelparadijs – daarboven. Haaks op het Leeghwaterplein, vanaf dakniveau, komt een woontoren met 160 woningen van circa 75 m2. De plint en woontoren zijn als een eenheid ontworpen, waarin de complementaire programma’s elkaar zullen versterken. De woontoren markeert de nieuwe hoofdentree en vormt een baken voor de vernieuwde MegaStores.

Feiten

Opdrachtgever

HS Retail BV (een samenwerkingsverband van CQS en Meijer Realty Partners BV)

Opgave

Herinrichting en nieuwbouw

Locatie

Van der Kunstraat/Leeghwaterplein, Den Haag

Omvang

85.000 m2

Functie

Retail

Ontwerp

2016
Meer feiten Minder feiten

De makers van dit project

Maarten van Bremen
Maarten van Bremen
maarten@groupa.nl

Architect | Partner

Fieke Poelman
Fieke Poelman
fieke@groupa.nl

Architect | Projectleider

Greetje van den Nouweland
Greetje van den Nouweland
greetje@groupa.nl

Architect | Stedenbouwkundige

Matteo Bettoni
Matteo Bettoni
matteo@groupa.nl

Architect | Projectleider

Dennis Berger
Dennis Berger
dennis@groupa.nl

Architect

Boyuan Shi
Boyuan Shi
boyuan@groupa.nl

Architect

Mindaugas Arlauskas
Mindaugas Arlauskas
mindaugas@groupa.nl

Architect

Pietro Giromini
no-profile-image
Ajay Saini
no-profile-image
Richard Bax
no-profile-image
Kenny Kwong
no-profile-image
Loading...