zoeken

De Kroes

een dynamische wereld in één gebouw

‘De Kroes’ is een dynamische wereld in één gebouw. Waarin een gezonde en actieve levenshouding wordt gestimuleerd.  Door steden, wijken en gebouwen natuurinclusief te maken zijn ze beter bestand tegen de veranderende klimaatomstandigheden. Groen speelt dan ook een belangrijke rol binnen het gebouw. De nabijheid van natuur; bomen, struiken, planten en grassen levert een aantrekkelijke meerwaarde aan de woonkwaliteit. ‘De Kroes’ is daarmee maximaal stadsecologie-inclusief.

Meer Minder

Door de ver doorgevoerde functiemenging, presenteert het Urban Healthy Quarter zich als een levendige micro-stad waarin maatschappelijke trends zich kunnen ontwikkelen. Door grootschalige vernieuwing van het Stationsgebied Utrecht, heeft dit gebied een aantrekkingskracht op bewoners, bedrijven en bezoekers. Diversiteit en toekomstbestendige aanpasbaarheid zijn de belangrijke thema’s. ‘De Kroes’ omvat een gedifferentieerd woningaanbod dat voor veel doelgroepen aantrekkelijk en bereikbaar is.

Het SOHO programma (Social office Home office) vormt ruimtelijk, letterlijk, de kern van het gebouw. Gesitueerd rondom het enorme atrium, stimuleert het interactie en ontmoeting. En biedt daarmee de kans voor het aantrekken van een grote diversiteit aan bewoners. Door werken en wonen zonder restricties flexibel te combineren ontstaat een pluriform gebruik.

Feiten

Opdrachtgever

Zhonghongjian Holding BV and Beijing Jingaogang Group Co. Ltd.

Opgave

Competitie/Nieuwbouw

Locatie

Croeselaan, Utrecht NL

Omvang

86.325 m2

Functie

Multifunctioneel gebouw met 309 woningen, woonwerk-units en publieke plint, met horeca, retail, sport en wellness, en Cross Creative Art Centre

Ontwerp

Mei 2017

Renders

GROUP A

Design team

BNP (GROUP A and BETween), Arup, De Urbanisten, At Osborne, Victoria en bbn adviseurs
Meer feiten Minder feiten

De makers van dit project

Adam Visser
Adam Visser
adam@groupa.nl

Architect | Partner

Folkert van Hagen
Folkert van Hagen
folkert@groupa.nl

Architect | Partner

Maarten van Bremen
Maarten van Bremen
maarten@groupa.nl

Architect | Partner

Greetje van den Nouweland
Greetje van den Nouweland
greetje@groupa.nl

Architect | Stedenbouwkundige

Lolke Ket
Lolke Ket
lolke@groupa.nl

Architect | Projectleider

Laura Onnis
Laura Onnis
laura@groupa.nl

Architect

Matteo Bettoni
Matteo Bettoni
matteo@groupa.nl

Architect | Projectleider

Boyuan Shi
Boyuan Shi
boyuan@groupa.nl

Architect

Pietro Giromini
no-profile-image
Susana Ayres
no-profile-image
Virginia Melandri
no-profile-image
Loading...