zoeken

Central Park

de groene connectie

Central park – een negentig meter hoge kantoortoren –  komt naast het stadskantoor te staan. Dankzij een insnoering op 45 meter hoogte is het volume in twee massa’s verdeeld. Dit horizontale accent telt twee lagen en sluit zo aan op dat van het stadskantoor. In tegenstelling tot de kantoorgevel is de gevel van de insnoering volledig transparant, met sculpturaal vormgegeven randen aan de boven- en onderkant. Het interieur is voorzien van een binnentuin met ontmoetingsplek. In april 2019 is gestart met de bouw van Central Park.

Meer Minder

De kantoorgevel kent een subtiel gevarieerde structuur en opbouw. Uit duurzaamheidsoverwegingen wordt op plekken met veel zonbelasting minder glas gerealiseerd en voor plekken met minder belasting van de zon vice versa. Op bijzondere plekken, waar uitzicht is op markante gebouwen in de stad, wordt van deze norm afgeweken.

Samen met Central Park heeft GROUP A ook het Stadsplateau – Het Forum – ontworpen, een verhoogd en vergroend plein met eronder een parkeergarage. Door zijn ligging aan dit plateau, dat zich op hetzelfde niveau als de OV-terminal bevindt, wordt de inpassing van het gebouw in de stad versterkt.

Feiten op een rij

Opdrachtgever

Angelo Gordon en APF International

Opgave

Nieuwbouw

Locatie

Westzijde Stationsgebied Utrecht, NL

Omvang

30.325 m²

Functie

Kantoren en horeca

Start ontwerp

2017

Start bouw

April 2019

Oplevering

Juni 2021

Renders

PixelPool, GROUP A
Meer feiten Minder feiten

De makers van dit project

Adam Visser
Adam Visser
adam@groupa.nl

Architect | Partner

Folkert van Hagen
Folkert van Hagen
folkert@groupa.nl

Architect | Partner

Maarten van Bremen
Maarten van Bremen
maarten@groupa.nl

Architect | Partner

Chris Woltjes
Chris Woltjes
chris@groupa.nl

Architect | Projectleider

Greetje van den Nouweland
Greetje van den Nouweland
greetje@groupa.nl

Architect | Stedenbouwkundige

Jos Overmars
Jos Overmars
jos@groupa.nl

Bouwkundige | Projectleider

Laura Onnis
Laura Onnis
laura@groupa.nl

Architect

Gabrielius Varnelis
Gabrielius Varnelis
gabrielius@groupa.nl

Architect

Frank Deltrap
Frank Deltrap
frank@groupa.nl

Architect | Projectleider

Raymond Leentvaar
Raymond Leentvaar
raymond@groupa.nl

Interieur architect

Edwin van Thuijl
no-profile-image
Jing Lin
no-profile-image
Luca Piattelli
no-profile-image
Kenny Kwong
no-profile-image
Dichao Wang
no-profile-image
Externe betrokkenen
Loading...