zoeken

Keilepand M4H

een plek voor werken, maken en ontmoeten

Het in M4H gelegen Keilepand wordt getransformeerd van een leegstaand pakhuis tot een multifunctioneel gebouw waarin plek is voor werken, maken en ontmoeten. Met de verhuizing naar het Rotterdam Makersdistrict voegen we ons bij de pioniers van Merwe-Vierhavens, met Atelier van Lieshout en Studio Roosegaarde als buren. Deze voormalige binnenhaven wordt in de komende jaren door de gemeente Rotterdam ontwikkeld als levendig woon- werkgebied wat plaats biedt aan creatieve en innovatieve ontwerp- en productiebedrijven.

Meer Minder

In het voormalig betonnen magazijn, uit 1922, is het kantoor van GROUP A gevestigd op de 5 meter hoge eerste verdieping. Door het ontwerpen en bouwen van onze eigen werkruimte hebben we de kans aangegrepen om onze ervaring in ‘activity-based’ kantoorconcepten verder te ontwikkelen. Dit heeft geleid tot een verscheidenheid aan zelfgebouwde interieurelementen. Zoals de Wall-of-Knowledge, bureaus, de oase, lampen en een koffiebuffet-keuken-werk bar, die binnen het kantoor als de centrale ontmoetingshub voor het hele gebouw dient.

In november 2019 is het 14.500 m2 grote historische gebouw overgenomen van de gemeente Rotterdam, waarmee de weg vrij is gemaakt voor verdere verduurzaming en uitbereiding. De voorheen nog leegstaande magazijnruimtes worden verbouwd tot nieuwe kantoorruimtes, voor o.a. de Internationale Architectuur Biƫnnale Rotterdam, en een expositieruimte die vanaf 2020 de centrale locatie is voor deze tweejaarlijkse architectuurtentoonstelling. GROUP A is mede-initiator van het KeileCollectief, een samenwerkingsverband van in het pand en het gebied gevestigde organisaties, en is verantwoordelijk voor het ontwerp en de coƶrdinatie van de transformatie van het Keilepand.

Feiten

Opdrachtgever

GROUP A, Rotterdam

Opgave

Transformatie pakhuis naar multifunctioneel gebouw

Locatie

Keilestraat 9F, Rotterdam, NL

Omvang

14.500 m2

Functie

Kantoren, tentoonstellingsruimte, werkplaatsen, opslag

Start ontwerp

Voorjaar 2015

Start bouw

1e fase: najaar 2015, 2e fase: januari 2020

Opgeleverd

1e fase: 2016

Fotografie

Frank Hanswijk

In samenwerking met

KeileCollectief
Meer feiten Minder feiten

De makers van dit project

Folkert van Hagen
Folkert van Hagen
folkert@groupa.nl

Architect | Partner

Maarten van Bremen
Maarten van Bremen
maarten@groupa.nl

Architect | Partner

Adam Visser
Adam Visser
adam@groupa.nl

Architect | Partner

Lolke Ket
Lolke Ket
lolke@groupa.nl

Architect | Projectleider

Rolf van Gils
Rolf van Gils
rolf@groupa.nl

Bouwbegeleiding | Budgetbewaking | Kwaliteitscontrole

Boyuan Shi
Boyuan Shi
boyuan@groupa.nl

Architect

Frank Deltrap
Frank Deltrap
frank@groupa.nl

Architect | Projectleider

Perry Klootwijk
Perry Klootwijk
perry@groupa.nl

Architect | Projectleider

Dennis Berger
Dennis Berger
dennis@groupa.nl

Architect

Michelle Wanten
Michelle Wanten
michelle@groupa.nl

Office manager

Fieke Poelman
Fieke Poelman
fieke@groupa.nl

Architect | Projectleider

Chris Woltjes
Chris Woltjes
chris@groupa.nl

Architect | Projectleider

Rosanne van Tilburg
Rosanne van Tilburg
rosanne@groupa.nl

Business Developer en Hoofd Communicatie

Bianca Vermeulen
no-profile-image
Jos Overmars
no-profile-image
Edwin van Thuijl
no-profile-image
Io Alexandropoulou
no-profile-image
Ajay Saini
no-profile-image
Richard Bax
no-profile-image
Nika Jazaei
no-profile-image
Gizem Adanur
Gizem Adanur
gizem@groupa.nl

Intern

Externe betrokkenen
Loading...