zoeken

Keilepand M4H

een plek voor werken, maken en ontmoeten

Het in M4H gelegen Keilepand is door GROUP A getransformeerd van een vooroorlogse groente-en fruitloods tot een multifunctioneel gebouw waarin verschillende bedrijven en bedrijfstakken elkaar versterken. Met de verhuizing naar het Rotterdam Makers District voegen we ons bij de pioniers van Merwe-Vierhavens, met de Voedseltuin, Atelier van Lieshout en Studio Roosegaarde als buren. Deze voormalige binnenhaven wordt in de komende jaren door de gemeente Rotterdam ontwikkeld tot een levendig woon- werkgebied dat plaats biedt aan creatieve en innovatieve bedrijven.

Meer Minder

Van magazijn naar activity-based kantoor
Het betonnen overslagmagazijn stamt uit 1922 en is een karakteristiek voorbeeld van industrieel erfgoed. Het kantoor van GROUP A is gevestigd op de 5 meter hoge eerste verdieping, waar we in een open atelier samenwerken met andere bureaus. Door het ontwerpen en verbouwen van de eigen werkruimte hebben we onze ervaring in ‘activity-based’ kantoorconcepten verder ontwikkeld. Dit heeft geleid tot een verscheidenheid aan zelfgebouwde interieurelementen. Zoals de Wall-of-Knowledge, bureaus en lampen, de groene oase en de koffie-keuken-werk-bar, die d├ę centrale ontmoetingshub is voor het hele gebouw.

Energieneutraal
In november 2019 is het 14.500m2 grote historische gebouw aangekocht van de gemeente Rotterdam, waarmee de weg vrij gemaakt is voor verdere uitbreiding. De nog leegstaande magazijnruimtes zijn verbouwd tot nieuwe kantoorruimtes, voor o.a. de Internationale Architectuur Bi├źnnale Rotterdam en de Keilezaal, in 2020 de centrale locatie voor de tweejaarlijkse architectuurtentoonstelling. Qua verduurzaming is recent het dak ge├»soleerd en zal het pand van energielabel G naar A gaan. In 2022 zal, door toevoegen van zonnepanelen op het dak en gebruik van biomassa van zaagafval, het label A++ worden verkregen. Het Keilepand kan dan van het gas af en is dan energieneutraal. Verder zal in de toekomst het regenwater worden gebruikt voor spoeling van de toiletten en bewatering van de Voedseltuin.

GROUP A is mede-initiator van het KeileCollectief, een samenwerkingsverband van in het pand en in het Keilekwartier gevestigde bedrijven, en is verantwoordelijk voor het ontwerp en de co├Ârdinatie van de transformatie van het Keilepand.

Feiten

Opdrachtgever

GROUP A, Rotterdam

Opgave

Transformatie pakhuis naar multifunctioneel gebouw

Locatie

Keilestraat 9F, Rotterdam, NL

Omvang

14.500 m2

Functie

Kantoren, tentoonstellingsruimte, werkplaatsen, opslag

Start ontwerp

2015

Start bouw

1e fase: september 2015, 2e fase: januari 2020

Opgeleverd

1e fase: 2016 / 2e fase: 2020

Fotografie

Frank Hanswijk

In samenwerking met

KeileCollectief

Duurzaamheid

2020: energielabel G naar A / 2022: energielabel A++ / 2025: energieneutraal
Meer feiten Minder feiten

De makers van dit project

Folkert van Hagen
Folkert van Hagen
folkert@groupa.nl

Architect | Partner

Maarten van Bremen
Maarten van Bremen
maarten@groupa.nl

Architect | Partner

Adam Visser
Adam Visser
adam@groupa.nl

Architect | Partner

Lolke Ket
Lolke Ket
lolke@groupa.nl

Architect | Projectleider

Rolf van Gils
Rolf van Gils
rolf@groupa.nl

Bouwbegeleiding | Budgetbewaking | Kwaliteitscontrole

Dennis Berger
Dennis Berger
dennis@groupa.nl

Architect

Gizem Adanur
Gizem Adanur
gizem@groupa.nl

Stagiair

Boyuan Shi
Boyuan Shi
boyuan@groupa.nl

Architect

Frank Deltrap
Frank Deltrap
frank@groupa.nl

Architect | Projectleider

Perry Klootwijk
Perry Klootwijk
perry@groupa.nl

Architect | Projectleider

Michelle Wanten
Michelle Wanten
michelle@groupa.nl

Office manager

Fieke Poelman
Fieke Poelman
fieke@groupa.nl

Architect | Projectleider

Chris Woltjes
Chris Woltjes
chris@groupa.nl

Architect | Projectleider

Rosanne van Tilburg
Rosanne van Tilburg
rosanne@groupa.nl

Business Developer en Hoofd Communicatie

Bianca Vermeulen
no-profile-image
Jos Overmars
no-profile-image
Edwin van Thuijl
no-profile-image
Io Alexandropoulou
no-profile-image
Ajay Saini
no-profile-image
Richard Bax
no-profile-image
Nika Jazaei
no-profile-image
Externe betrokkenen
Loading...